*
*
*
*
*
*
Captcha הקשב והקלד את הקוד שתשמע
טל: 073-2515515

קולט אדים למטבח

בחירת קולט אדים למטבח 

מגמת האבזור החדשנית והמתקדמת של המטבחים העלתה את חשיבות קולט האדים כפריט עיצובי המגיע במגוון של סגנונות, צבעים וחומרים, שכן מדובר באחד הפריטים הבולטים ביותר במטבח וככזה יש למצוא את הדרך האופטימלית לשלבו במראה העיצובי הכולל של המטבח באופן שישמור על מרקם ומראה אחיד. 

קולט האדים הינו היחידה החשמלית הממוקמת מעל הכיריים, אשר שואבת פנימה את אדי ועשן הבישול ומונעת בדרך זו את הפצת ריחות הבישול והטיגון בכל המטבח והבית כולו. קיימים סוגים רבים של קולטי אדים כאשר הבחירה בין סוג אחד למשנהו היא בהתאם לסגנון העיצובי של המטבח והפונקציונליות הנדרשת מתוך התפקוד וסגנון הבישול במטבח. 

המגמה העיצובית הפופולרית כיום היא שילוב קולט האדים כאלמנט פיסולי המעניק למטבח טון עיצובי ברמה  

גבוהה.מעבר להיותו מכשיר אפקטיבי לקליטת אדים וריחות . 

 
סוגים של קולטי אדים 

קיימים מספר סוגים מרכזיים של קולטי אדים:  

קולט אדים תחתון- קולט הממוקם בתחתית יחידות המטבח העליונות, זהו קולט בדגם מיושן יחסית והשימוש בו אינו נפוץ. 

קולט ארובה- זהו קולט אדים המותקן ישירות על הקיר או יורד מהתקרה כלפי מטה, נכון לשימוש במקרה של בישול באי מרכזי באמצע המטבח. העובדה כי הוא חשוף לגמרי הפכה את קולט אדים זה לפריט עיצובי ופונקציונלי כאחד  עם שילוב של  אלמנטים נוספים בתוך הקולט כדוגמת תאורה, מסכי טלוויזיה וכדומה. 

קולט אינטגרלי – קולט אדים נסתר, המותקן בתוך יחידות המטבח באופן שיוצר מטבח מעוצב עם מראה אחיד, נקי ומינימליסטי. קולט זה מתאים לכל סוגי המטבח שישנם משום שאינו גלוי. 

קולט בשיש- דגם של קולט המותקן מאחורי הכיריים, עולה עם השימוש ויורד בעת סיום הבישול. מתאים למטבח בו הבישול אינו תדיר. 

בנוסף, קיימים דגמים של קולטי אדים קולטי אי, קולטים טלסקופיים, קולט אדים פלזמה וקולטי אדים עם מנגנון מעלית מתוך משטחי אי. 

קולטי אדים סגנון וחומרים 

קולטי אדים ניתן להשיג במגוון של עיצובים, צורות, דוגמאות וחומרים כאשר לכל אחד מאלה אפקט עיצובי שונה לגמרי על המראה הכולל של המטבח כדוגמת קולטי אדים: מרובעים, משולשים, עגולים וישרים להתקנה סמוך לקיר, קולטי אדים ארובת קיר או כאלה הנתלים מעל אי העבודה במטבח. הבחירה בין כל אלה תלויה בטעם האישי כמו גם בסגנון העיצובי המתאים למטבח שבחרתם. 

חומרים -  קולטי האדים עשויים מחומר גלם  שונים: אבץ, פליז, נחושת ונירוסטה  אשר בנוסף לתפקידם הפונקציונלי יש בהם ערך עיצובי יפה להפליא. איכויות החומר, שיטות העיבוד החדשניות והמקוריות העיצובית יצרו דור חדש של קולטי אדים בעלי איכויות אסתטיות נדירות. הקולטים מצטיינים בהספק שאיבה גבוה בפעולה שקטה והעיקר: בנוכחות מרשימה שקשה להתעלם ממנה.

טיפים להתאמת קולט האדים למטבח 

בעת רכישת קולט אדים יש לתת דגש על מספר פרמטרים חשובים: מראה הקולט, עוצמת השאיבה, עוצמת הרעש, שיטת הטיהור של האוויר,והתאמת גודלו למיקומו, הכנת תשתית נקודת חשמל להפעלתו,יציאת שרשור לפליטת האדים או חלופות איכותיות של מסנני פחם פנימיים לקליטת האדים. 

מראה קולט האדים-  באם בחרתם בקולט אדים גלוי ישנם כמה סגנונות: קולט אדים במראה חדשני "הייטק" מנירוסטה או זכוכית מתאים למטבח בעיצוב תעשייתי בו ארובת אי יורדת באמצע החלל ,ולעומתו קולט אדים מצופה עץ למטבח כפרי או יוזן,  (שילוב של כפרי ומודרני). ניתן גם לצבוע את העץ באותו הגוון בדיוק של המטבח. 

עוצמת השאיבה- תלויה בנפח ושטח המטבח ובמספר הפעמים שאתם תבחרו לטהר את האוויר. העוצמה נמדדת במטרים מעוקבים לשעה. 

עוצמת הרעש- ככל שהמטבח קטן יותר כך רצוי לבחור קולט אדים עם מערכת פעולה יותר שקטה.  

טיהור המטבח- קיימות 2 שיטות טיהור האוויר מקולט האדים: הראשונה באמצעות פתח בקיר אשר דרכו יוצא האוויר החוצה והשנייה היא טיהור על ידי מחזור האוויר תוך סינונו ופליטתו חזרה לחלל באמצעות מסנן פחם. 

תאורה ותוספות – ניתן להתקין תאורת הלוגן בתחתית קולט האדים המאפשרת כיוון עוצמת האור מעל הכיריים לעבודה נוחה ויעילה יותר במטבח. בנוסף, ניתן למקם מסך טלוויזיה בחזית הקולט – רעיון אפקטיבי במיוחד כאשר הקולט ממוקם במרכז חלל המטבח. 

רכישת קולט אדים בטופז מטבחים – אמנות המטבח: 

טופז מטבחים מביאה לכם עולם שלם של פתרונות לעיצוב ותכנון המטבח וזאת הודות למקצועיות והניסיון של מעצבות החברה המלוות את תהליך לפרטי פרטים מבחירת הארונות ועד התאמת קולט האדים כדי שאכן תזכו למטבח העונה על הדרישות הפונקציונליות והעיצוביות שלכם כאחד. 

היתרון ברכישת קולט אדים בטופז מטבחים הוא באחריות ובשירות שתקבלו על קולטי האדים של החברות המובילות והטובות בתחום: קופרבוש, סמלוויק וקופר. 

קולט האדים של קופרבוש-  Küppersbusch:  מותג היוקרתי גרמני (נוסד ב-1875,בעל ותק של 30 שנה). קיימים מספר דגמים וביניהם- קולטי אדים רגילים, מפוצלים, קולטים בדממה. זהו כיום המותג המוביל במטבחים מקצועיים (בתי מלון, מסעדות) בשל תכנון הקולטים לעבודה אינטנסיבית, לאורך זמן. 

מידי שנה משקיע קונצרן  Küppersbusch משאבים למחקר ופיתוח חדשים לשם פיתוח טכנולוגיות מתקדמות וקביעת סטנדרטים ואיכויות בלתי מתפשרות שבזכותן המוצרים של החברה מקדימים את המתחרים בשנות דור. חידושים אלו מוגנים באמצעות פטנטים בעולם כולו. 

מטבחי טופז משלבת מטבח יוקרתי עם מוצרים בעלי מוניטין עולמי וכך במקום אחד זוכים לעיצוב מטבח ברמה גבוהה וממחירים וחבילות עיצוב אטרקטיביות המותאמות ונתפרות באופן אישי לכל אחד ואחד מלקוחותינו.

עבור לתוכן העמוד

מוצרים ושרותים שלנו: מטבחים מודרניים | קרמיקה למטבח | כיורים למטבח | שיש למטבחים | ברזים למטבח | תאורה למטבח | דלתות מטבח | פרגולות | קטלוג מטבחים | פרזול למטבח | תצוגת מטבחים
מטבח אנגלי | תכנון מטבחים | אביזרים למטבח | אינסטלטור | ציוד למטבח | מטבח פרובנס | מפת האתר